Program pielgrzymki znajdziesz tutaj: Program
Zgłoszenie można dokonać za pomocą Formularza zgłoszeniowego
Możliwość dofinansowania przejazdu: szczegóły

Informacje organizacyjne

XXXVII Pielgrzymka ZHR na Jasną Górę rozpoczyna się w piątek 13 września o godzinie 21:00 Apelem Jasnogórskim w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej i trwa do Mszy Świętej  w niedzielę 15 września. Bazy noclegowe przyjmują pielgrzymów od piątku 13 września od godziny 18:00.

Zgłoszenia

Zgłaszanie pielgrzymów indywidualnych oraz grup zorganizowanych odbywa się poprzez formularz zgłoszeniowy do 12 września. Po tym dniu zgłoszenia odbywają się bezpośrednio w bazach.
Przejdź do formularza zgłoszeniowego i Zgłoś się

Ścieżka Olsztyn-Jasna Góra – Instruktorskie pielgrzymowanie

Szczegóły tutaj: http://jasnagora.zhr.pl/wedrowka-olsztyn-jasna-gora/

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie grup pielgrzymów zaplanowano w trzech bazach (do wyboru – deklaracja w formularzu zgłoszeniowym). Na bazach panują warunki biwakowe. W szkołach nie są dostępne prysznice.

Baza 1 „Jasna Góra” – obozowisko namiotowe harcerek i obozowisko namiotowe harcerzy zlokalizowane przy głównym parkingu obok Domu Pielgrzyma im. św. Jana Pawła II, ul. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego 1/31 42-225 Częstochowa – warunki w standardzie pola namiotowego, ogólnodostępne zaplecze sanitarne, wymagany własny sprzęt biwakowy (namioty turystyczne, karimaty, śpiwory itp.) (dostępny prysznic – dodatkowo płatny)

Baza 2 „Sikorskiego” – Baza harcerek – Szkoła Podstawowa nr 38 im. Ludwika Zamenhofa, ul. gen. Władysława Sikorskiego 56, 42-200 Częstochowa – warunki biwaku harcerskiego, wymagany śpiwór i karimata.

UWAGA! Liczba miejsc w bazie ograniczona – 200 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. Pozostałe grupy zapraszamy do bazy namiotowej.

Baza 3 „Św. Barbara” – Baza harcerzy – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5, ul. Św. Barbary 32,
42-200 Częstochowa – warunki biwaku harcerskiego, wymagany śpiwór i karimata.

UWAGA! Liczba miejsc w bazie ograniczona – 100 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. Pozostałe grupy zapraszamy do bazy namiotowej.

Wyżywienie

Wymagany jest prowiant na śniadania i kolacje. Organizatorzy zapewniają wrzątek w bazach w
godzinach porannych i wieczornych, jednodaniowy obiad w sobotę wraz z jednorazowymi naczyniami wydawany dla wszystkich w Bazie Namiotowej.

Koszt uczestnictwa

Koszty uczestnictwa (w przypadku przedpłaty do 11. września): 15zł /os

Dodatkowe koszty:

• Koszulka +10zł/szt.
  • Wpłata gotówkowa na miejscu w bazie +5zł/os

28 88760009 0034 9011 2000 0017
Okręg Górnośląski ZHR
ul. Damrota 2A/of,

Tytułem:

Składka programowa XXXVII Pielgrzymka ZHR na Jasną Górę - drużyna/jednostka/imię i nazwisko

(Wpłaty powinny być dokonywane tak samo jak zgłoszenie – jeśli zgłaszano grupę, należy dokonać wspólną wpłatę).

Koszulki

Koszulki zamawiać można do 30.08 (do tego terminu należy również dokonać wpłaty). Po tym terminie nie ma gwarancji otrzymania koszulki.