Informacje organizacyjne

XXXVI Pielgrzymka ZHR na Jasną Górę rozpoczyna się w piątek 7 września o godzinie 21:00 Apelem Jasnogórskim w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej i trwa do Mszy Świętej  w niedzielę 9 września. Bazy noclegowe przyjmują pielgrzymów od piątku 7 września od godziny 18:00.

Zgłoszenia

Zgłaszanie pielgrzymów indywidualnych oraz grup zorganizowanych odbywa się poprzez formularz zgłoszeniowy do 6 września. Po tym dniu zgłoszenia bezpośrednio w bazach.
Przejdź do formularza zgłoszeniowego i Zgłoś się

Ścieżka Wędrownicza

Po zarejestrowaniu się wyślij maila pielgrzymka@zhr.pl z informacją że chcesz jechać na ścieżkę wędrowniczą.  Na ścieżkę wędrowniczą mogą zgłosić się harcerki/harcerze w wieku 15+.
Ilość miejsc ograniczona

Ścieżka Instruktorska

Po zarejestrowaniu się wyślij maila pielgrzymka@zhr.pl z informacją że chcesz jechać na ścieżkę instruktorską.
Ilość miejsc ograniczona

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie grup pielgrzymów zaplanowano w trzech bazach (do wyboru – deklaracja w
formularzu zgłoszeniowym):

Baza 1 „Jasna Góra” – obozowisko namiotowe harcerek i obozowisko namiotowe harcerzy
zlokalizowane przy głównym parkingu obok Domu Pielgrzyma im. św. Jana Pawła II, ul. ks. kard.
Stefana Wyszyńskiego 1/31 42-225 Częstochowa – warunki w standardzie pola namiotowego,
ogólnodostępne zaplecze sanitarne, wymagany własny sprzęt biwakowy (namioty turystyczne,
karimaty, śpiwory itp.)

Baza 2 „Sikorskiego” – Baza harcerek – Szkoła Podstawowa nr 38 im. Ludwika Zamenhofa, ul. gen. Władysława Sikorskiego 56, 42-200 Częstochowa – warunki biwaku harcerskiego, wymagany śpiwór i karimata.

Baza 3 „Św. Barbara” – Baza harcerzy – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5, ul. Św. Barbary 32,
42-200 Częstochowa – warunki biwaku harcerskiego, wymagany śpiwór i karimata.

Wyżywienie

Wymagany jest prowiant na śniadania i kolacje. Organizatorzy zapewniają wrzątek w bazach w
godzinach porannych i wieczornych, jednodaniowy obiad w sobotę wraz z jednorazowymi naczyniami wydawany dla wszystkich w Bazie Namiotowej.

Koszt uczestnictwa

Koszty uczestnictwa (w przypadku przedpłaty do 6 września)

• Pakiet + Nocleg w szkole: 50zł (dwa noclegi) lub 40zł (jeden nocleg)
  • Pakiet + Nocleg na bazie namiotowej: 35zł (dwa noclegi) lub 30zł (jeden nocleg)
  • Pakiet + Nocleg we własnym zakresie: 25zł (pakiet uczestnika)

Dodatkowe koszty:

• Obiad w sobotę +10zł/os
  • Koszulka + 20zł/szt.
  • Wpłata gotówkowa na miejscu w bazie +5zł/os

Zgłaszający i wpłacający do 31.08 otrzymują 5zł/os zniżki. Dodatkowo drużyny liczące min. 16 osób otrzymują kolejne 5zł/os zniżki. (Uwaga: Kalkulator na stronie zgłoszeń uwzględnia już tę promocję)

BS Wołczyn 28 88760009 0034 9011 2000 0017
Okręg Górnośląski ZHR
ul. Damrota 2A/of,

Tytułem:

Składka programowa XXXVI Pielgrzymka ZHR na Jasną Górę - drużyna/jednostka/imię i nazwisko

(Wpłaty powinny być dokonywane tak samo jak zgłoszenie – jeśli zgłaszano grupę, wskazane jest aby dokonać wspólnej wpłaty).

Koszulki

Koszulki zamawiać można do 29.08 (do tego terminu należy również dokonać wpłaty). Po tym terminie nie ma gwarancji otrzymania koszulki. Więcej o koszulkach tutaj.